Codziennie w Polsce wypadkom przy pracy ulega ponad 280 osób, przy czym co najmniej jeden z tych wypadków powoduje śmierć osoby poszkodowanej. Codziennie również u prawie 10 osób stwierdza się chorobę zawodową, która powstała w związku z wykonywaniem pracy w niewłaściwych warunkach. Zapobieganie tym zdarzeniom przez poprawę bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracujących jest podstawowym celem oceny ryzyka zawodowego. Ocenę taką, zgodnie z wymaganiami prawa, powinno się przeprowadzać w każdym przedsiębiorstwie, bez względu na jego wielkość i rodzaj działalności (CIOP).
Organizacja działań odnoszących się do oceny ryzyka zawodowego w przedsiębiorstwie ma decydujący wpływ na skuteczność oceny ryzyka zawodowego, która wyraża się przede wszystkim zwiększoną świadomością występujących zagrożeń oraz potrzeby stosowania przewidzianych środków ochrony i w konsekwencji prowadzi do poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy.
Pliki do pobrania: pdf
95-040 Koluszki, ul. Natolińska 8
tel. 0 44 714 01 61;
kom. 501 594 390 : 509 030 464
email; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.